Вид
:
мішаний хор
Засновано
:
Звідки
:
с. Острів Тернопільської обл.
Власний сайт
:

Диригенти:


Історія


Хор в селі Острів був заснований на початку ХХ століття.

Острів — давнє мальовниче село на півдні від Тернополя. Перша писемна згадка про це місце — 1431 р. Є в селі мурована церква Архистратига Михаїла, розписана відомим художником Корнилом Устияновичем. Село було з тих, що називають «свідомими». На початку ХХ ст. тут діяли різні патріотичні товариства: «Просвіта», спортивні «Луг» та «Сокіл», «Сільський господар», «Рідна школа», кооперативи. Були власний духовий оркестр і хор, який співав святочні відправи в церкві, на різних фестинах і концертах.

Хором та аматорським театром в селі на протязі багатьох десятиліть керували Антківи.

Спочатку це був Михайло Антків - диригент-самоук, який свій мистецький хист передав двом своїм синам Богданові і Михайлові.

Старший син Богдан очолив хор у 1936 році після завершення 6-місячних заочних диригентських курсів у Львові. У хорі співав навіть парох села о. Глуховецький.

Виконавський рівень гуртків в селі був досить високим, про що свідчить те, що з дозволу церковного владики духовому оркестру було дозволено під час Різдвяних і Великодніх свят грати в церкві села Острів.

Польській владі була не до вподоби діяльність «Просвіти», яка виховувала національно свідомих українців. Тому незабаром влада виселила Богдана Антківа, як активного діяча «Просвіти», у прикарпатське село Горохолину Богородчанського повіту Станіславівського воєводства.

У воєнні роки (1941-44) брати Антківи відновили діяльність хору і дуже успішно. У 1942 році на крайовому конкурсі у Львові, присвяченому 100-річчю Миколи Лисенка, народний хор села Острів одержав першу премію серед сільських хорів, а його диригент Богдан М. Антків — срібну диригентську паличку.

Джерела :

1. Вікіпедія. Богдан М. Антків

2. Маестро з династійної диригентської родини

Участь у фестивалях :


@MuBiSAjka2010 - 2023