5
хористів вже подякували цьому диригенту

* 16.08.1958   м. Перемишляни Львівської обл.
+

дириґент, педагог, заслужений діяч мистецтв України (1993)
Хори
Заграва    (м. Львів, обласний Будинок вчителя )    1980 -   (хормейстер)
Трембіта    (м. Львів)    1981 - 1990   (хормейстер)
Гаудеамус    (м. Львів, НУ Львівська Політехніка)    1985 - 1990  
Трембіта    (м. Львів)    1990 -  
Біографія

Микола Кулик народився 16 серпня 1958 року в місті Перемишляни Львівської області. Музичну освіту здобував спочатку у Львіському музичному училищі (клас І. Байцар), а потім вчився у Львівській державній консерваторії імені М. Лисенка (клас диригування Б. Завойського), яку закінчив у 1982 році.

Ще в студентські роки він почав працювати як хормейстер в різних хорах Львова, зокрема в хорових капелах "Заграва", "Трембіта" та інших. З 1986 по 1990 рік Миколи Кулик був художнім керівником і головним диригентом студентської хорової капели "Гаудеамус" Львівського політехнічного інституту.

З 1990 року Микола Кулик очолив хорову капелу "Трембіта"(художній керівник і головний диригент), а від 1994 року він - її директор і головний диригент.
З його ініціативи на базі капели "Трембіта" створено камерний оркестр, що значно розширило репертуарні можливості хору. Під орудою Миколи Кулика колектив здійснив велику кількість концертних виступів в Україні та за кордоном, став першим виконавцем багатьох творів сучасних львівських композиторів та познайомив слухачів з шедеврами світової класики.

Микола Кулик - один із співзасновників серії  "Духовна музика України", в яку ввійшли твори (компакт-диски): О.Козаренка, М. Колесси, Д. Бортняньского (присвячені Собору УГКЦ, 1996-2000 рр.), "Колядки,щедрівки" (присвячені 2000-літтю від Різдва Христового), ораторія "Іду, накликую, взиваю..." (сл. митрополита Андрея Шептицькогов поетичному опрацюванні І. Калинець), "Архиєрейська Божественна Літургія" (за участю Глави УГКЦ кардинала Любомира Гузара) - музика О. Козаренка та В. Камінського, ораторія "Неофіти" М. Кузана на вірші Т. Шевченка, "Духовна музика О. Козаренка" та інші.

У 1993 році М. Кулик отримав звання Заслуженого діяча мистецтв України, а очолюваний ним колектив 1995 році був відзначений Національною премією ім. Т. Шевченка у галузі концертного виконавства, а у 2008 році  хоровій капелі "Трембіта" було присвоєне звання академічної.

Паралельно з виконавською діяльністю в капелі "Трембіта" М. Кулик викладав і викладає у Львівській національній музичній академії ім. М.Лисенка, де тепер працює на посаді професора кафедри диригування, а також очолює хор студентів диригентського факультету.

У 2013 році Микола Кулик виступив у ролі музичного продюсера  "Мистецько-музичного проекту ІВАСЮК",  який проходив у вигляді серії концертів з нагоди 64-річчя від дня народження Володимира Івасюка за участю академічної капели "Трембіта" та зірок української сцени.

Джерела
@MuBiSAjka2010 - 2024