1
хористів вже подякували цьому диригенту

* 13.06.1907   с.Піддністряни Жидачівського р-ну Львівської обл.
+ 1.04.1975   м. Львів


Хори
Хор м. Ходорів    (м. Ходорів Львівської обл.)      
Боян (хор товариства "Боян")    (м. Ходорів Львівської обл.)      
Біографія

Степан Прокоп’як народився 13 червня 1907 року в селі Піддністряни.  У родині він був п'ятою дитиною, проте дитинство його було дуже важким. Коли йому минуло три місяці помер батько, а у 11 років від тифу померла мати. Отож хлопцеві змалечку довелося важко працювати. Поряд з тим вже з ранніх роцків його дуже приваблювала музика і пісня. Семирічним хлопчиком він пробував власноруч змайструвати скрипку, а з 1922 року почав вчитися грати на скрипці у Тадея Оболевського, який після закінчення Краківської консерваторії, керував духовим оркестром залізничників на станції Ходорів.

Степан Прокоп'як мав мрію стати хоровим диригентом, і вже у 1925 році він відновив роботу Піддністрянського хору у складі п”яти учасників. Починаючи з 1927 року він організовував хори і керував ними у багатьох селах поблизу Ходорова, Бібрки, Рогатина. Серед інших він був керівником Ходорівського "Бояну".

Відчуваючи нестачу музичної підготовки, С. Прокоп'як у 1928 році вступив до Львівського вищого музичного інституту. Тут він вчився по класу скрипки у О. Москвичіва, а по класу хорового диригування у М. Колесси, який саме тоді повернувся з Праги. Через різні перешкоди Степан закінчив консерваторію аж у 1952 році.

В кінці 30 років ХХ століття Прокоп'яка запросили на вчительську роботу до Ходорівської середньої школи, де він створив хор з 80-ти учнів. Навесні 1940 року він захворів на запалення легенів і тому перервав навчання у консерваторії.

Після видужання його призначили методистом хорового співу у Ходорівський районний будинок культури. Тут він організував чотириголосний мішаний хор з 400 осіб. У 1939 році його хор на обласному огляді самодіяльних хорів у Дрогобичі став лауреатом і одержав першу премію – піаніно. У 1942 році на Першому Крайовому конкурсі хорів, який відбувався у Львові і був присвяченому 100-річчю з дня народження Миколи Лисенка, хор з Ходорова під керівництвом Степана Прокоп'яка зайняв перше місце в номінації містечкових хорів.

Після закінчення консерваторії С. Прокоп'як працював у Львові. З 1951 року він викладав у Львівському культ-освітньому училищі, аз 1958 року працював у Львівській консерваторії - спочатку на посаді старшого викладача, а з 1965 року виконував обов'язки доцента кафедри хорового диригування.

1 квітня 1975 року Степана Прокоп'яка не стало. Він похований у Львові.

 

 

Джерела
@MuBiSAjka2010 - 2023