3
хористів вже подякували цьому диригенту

* 22.04.1933
+

хоровий диригент, музикознавець
Хори
Нескорені    (м. Львів, Українська академія друкарства )    1993 -  
Біографія

Богдана Сімович народилася в родины священика. ЇЇ батько був репресований після встановлення на Західній Україні радянської влади, тому вищу музичну освіту дівчина здобувала в Одеській державній консерваторії ім. Н. Нежданової в класі професора К. Пігрова. Після закінчення навчання з 1958 року вона працювала як диригент-хормейстер спочатку в обласному хорі "Льонок" Житомирської філармонії, а згодом в Черкаському народному хорі (1959-1961). Від 1961 року за скеруванням Міністерства культури Б. Сімович переїхала на Полтавщину і там стала художнім керівником жіночого хорового ансамблю "Жінхоранс" (згодом "Веселка") Полтавської обласної філармонії.

У 60-х роках ХХ століття Богдана Сімович почала працювати як лектор-музикознавець спочатку у Львівській філармонії, а від 1972 року — в Одеській державній філармонії. У 1976 році вона заснувала при Одеському Університеті хор української народної пісні (згодом колектив отримав звання "Народний").

У 1993 році Богдана Сімович повернулася до рідного Львова і створила тут хор "Нескорені", яким незмінно керує понад два десятиліття.

 

Джерела
@MuBiSAjka2010 - 2023