Вид
:
мішаний хор
Засновано
:
1997
Звідки
:
м. Ходорів Львівської обл.
храм свв. Володимира і Ольги (УГКЦ)
Власний сайт
:

Диригенти:
  Лілія Кобрин  ( 08.1997 -  )
  Іван Ворона


Історія


Хор при храмі святих Володимира і Ольги в місті Ходорів був створений в серпні 1997 року за ініціативою церковного комітету та парафіян. Регентом хору стала Лілія Кобрин - професійний музикант, донька відомого на Львівщині та всій Україні диригента Івана Ворони, котрий був засновником і багатолітнім диригентом народної хорової капели "Мрія" у м. Ходорів Львівської області.

Вперше хор прийняв участь у Святій Літургії в день Святого Миколая 1997 року і понині співає на славу Божу. Хористи – люди різних професій, різного віку, багато з них без спеціальної музичної освіти, щиро закохані у духовну пісню.

Життя змусилоо Лілію Ворону-Кобрин виїхати із родиною в Америку, проте вже невдовзі вона померла там від невиліковної хвороби. Хористи започаткованого нею хору одностайно вирішили назвати свій колектив "Лілеєю". 

Справу доньки продовжив найстарший регент Іван Ворона - патріарх у царині диригентського мистецтва на Ходорівщині.

Хор церкви святих рівноапостольних Володимира й Ольги та блаженної мучениці Тарсикії "Лілея"часто виступає з концертами духовної пісні (колядки, щедрівки, гаївки) перед ходорівчанами, а також за межами міста. Хор співав літургію у монастирі сестер-василіанок у Войнилові, у Рогатині, у с. Верхнє Синьовиднє Сколівського району, Жидачеві, Гошеві, Зарваниці.

30 жовтня 2011 року хор був учасником Фестиваль церковних хорів Стрийської єпархії, який відбувся у м. Бібрка Перемишлянського району на Львівщині. За задумом організаторів у кожному селі Бібрського деканату відбувалися Божественні Літургії, які супроводжували хори-учасники. Хор церкви св.. Володимира і Ольги «Лілея»  Ходорівського деканату був гостем хору  храму Покрову Пресвятої Богородиці у с. Свірж.

 Джерела :

1. Каталог учасників Фестивалю церковної хорової музики (2000 р.)

2. Коли церковний  хор звучить, високе небо брами відкриває… Народний часопис "Ходорівщина"

 

Участь у фестивалях :


@MuBiSAjka2010 - 2024