* 24.08.1951   с. Радча Тисменицького р-ну Івано-Франківської обл.
+

композитор, педагог, Заслужений діяч мистецтв України
Біографія Твори

Богдан Шиптур народився 24 серпня 1951 року в селі Радча Тисменицького району Івано-Франківської області, що славиться давніми культурними традиціями. Першим вчителем музики для хлопцяі був його батько Василь Шиптур - засновник і багатолітній диригент Радчанського чоловічого хору. Богдан разом з батьком понад 25 років співав у цьому хорі під орудою іншого диригента - Заслуженого працівника культури України Б. Волосянка, Сам хор з часом перетворився у Радчанську Заслужену народну чоловічу хорову капелу, в репертуарі якої було багато творів Богдана Шиптура - композитора..

Після закінчення місцевої восьмирічки й Івано-Франківської музичної школи №1 Богдан Шиптур навчався на духовому відділі музичного училища ім. Д. Січинського. Повернувшись до рідного села, він працював художнім керівником будинку культури, а потім продовжив здобувати освіту. З 1975 по 1980 року Богдан вчився на композиторському факультеті Львівської консерваторії ім. М. Лисенка (клас професора Анатолія Кос-Анатольського).  Після закінчення навчання і до сьогодні він незмінно працює у Івано-Франківському музичному училищі ім. Д. Січинського, де викладає композицію та інструментознавство.

Б. Шиптур веде активну громадську роботу. У 1985-1996 роках він очолював об’єднання композиторів Прикарпаття. Спільно з Науково-методичним центром культури Прикарпаття організовував щорічні творчі звіти композиторів, семінари за участю знаних митців інших регіонів України, проводив творчі лабораторії, надаючи практичну допомогу композиторам-початківцям, ініціював конкурси на краще написання музичних творів. Першим у 90-х роках репринтним способом за власні кошти випустив хорові твори Д. Січинського, що не друкувалися до цього — «Службу Божу» та «Минули літа молодії» (сл. Т. Шевченка).

Твори Б. Шиптура є в репертуарі хору Національного Гуцульського ансамблю пісні і танцю, Державної академічної хорової капели України ім. Л. Ревуцького, народних артистів України М. Кривеня, В. Піруса, Б. Сташківа, О. Василенка, провідних муніципальних та аматорських хорів, вокальних ансамблів та солістів Прикарпаття й України. Композиції Б. Шиптура часто звучать у загальнонаціональних і регіональних програмах радіо та телебаченні. Вони репрезентували Прикарпаття на Всеукраїнських оглядах народної творчості і звітах в м. Києві (2001 та 2004).

Богдан Шиптур - член Національної спілки композиторів (1987), голова Івано-Франківської регіональної організації НСКУ (2005), лауреат обласних премій ім. М. Ірчана (1985), ім. Д. Січинського (1987), ім. В. Стефаника (2000), Заслужений діяч мистецтв України (2008).

 

Джерела
Твори ( з музичних видань і програм фестивалів з сайту MuBiS.com.ua ) Біографія
Ой сталась,браття, добра новина. Б. Шиптур
Через поле України. В. Шиптур, обр. Б. Шиптур
@MuBiSAjka2010 - 2023