Фото

Повна назва
:
Студентський "Дiброва-хор" Народної хорової капели "Дiброва"
Вид
:
мішаний хор
Засновано
:
1984
Звідки
:
м. Львів
Національний лісотехнічний університет України
Власний сайт
:

Диригенти:
  М. Андруневчин  ( 12.1984 - 1994 )
  Оксана Самотос  ( 1994 - 2003 )
  Романна Гунько  ( 2003 -   )


Історія


Народна хорова капела "Діброва" була створена в грудні 1984 року спільними зусиллями викладачів та ректора університету Кучерявого В.П. Першим керівником, педагогом, організатором та диригентом капели був Андруневчин М.І. Учасниками колективу були викладачі та співробітники, згодом до них приєдналися студенти та аспіранти.

Крок за кроком колектив вдосконалював свою майстерність, поповнював репертуар новими творами, розширював концертну діяльність. За участю капели "Діброва" відбувалися концерти для працівників лісової та деревообробної промисловості. У 1988 році капелі було присвоєне звання "Народна".

Колектив стає активним учасником багатьох міських заходів. Виступає у Львівській опері, Органному залі та центральному парку культури. У рамках проекту "Дні української культури" дає концерти у м. Краків (Польща). На фестивалі хорової пісні виступає у Мінському національному університеті (Білорусія). Разом з канадським хором церкви святого Антонія (Торонто) виконували Велику літургію у храмах Львова та Тернополя.

У 1994 році капелу очолює Оксана Самотос, яка доклала багато зусиль для поповнення репертуару колективу, підвищення культури співу та концертної майстерності хористів.

З 2003 року капелою керує дипломант міжнародного конкурсу – Романна Гунько.

2004 р. – Хор відкривав урочисту академію, присвячену 130-ій річниці НЛТУ України в Оперному театрі .

2005 р. - Колектив прийняв участь в урочистій літературно-музичній композиції "Обніміться ж, брати мої", присвяченій роковинам Т.Г.Шевченка, котру проводила Львівська міська організація Всеукраїнської Ліги українських жінок.

2008 р. - Брав участь у фестивальній програмі, зйомках на львівському ТБ та гала-концерті всеукраїнського фестивалю "Велика коляда".

2009 р. – Концертний виступ на спільному семінарі Лісотехнічтого університету та Академії мистецтв.

2012 р. – Капелла підтвердила звання Народної.

2013 р. – Участь у проекті "Битва хорів" у Львові.

2014 р. – Різдвяна коляда з авторською звіздою "Львівська Пані". Протягом року проводиться флешмоб до Дня матері, перформанс присвячений пам’яті борців за свободу України, участь у конференції з нагоди 140-річчя НЛТУ України. 04 грудня 2014 року капела відзначила своє 30 – річчя з дня заснування урочистим концертом у Домініканському соборі. У концерті взяли участь провідні колективи НУ ім. І.Франка та НУ “Львівська Політехніка”. Після концерту художня рада Об’єднаних профспілок Львівщини підтвердила звання Народної і нагородила керівників почесними грамотами та відзнаками.

2015 р. – Виступи з програмою "Різдво-Коляда" у студентському храмі Рівноапостольного князя Володимира та у костелі Матері Божої Неустанної помочі. Участь у флешмобі присвяченому 200-річчю Гімну України та участь у церемонії відкриття меморіальної дошки Герою України Олександру Капіносу. Проведені перформенси до Шевченківських свят та Дня Матері. Привітальний виступ для німецької делегації у рамках міжнародної конференції НЛТУ.

2016 р.- обласний конкурс аматорських хорових колективiв,присв.160-рiччю з дня народження i.Франка (2 мiсце)., фестиваль" Молодь молиться за Україну" (Архикатедральний собор св.Юра,м.Львiв).

Жодне свято в університеті не проходить без участі народної хорової капели "Діброва". Це Різдвяні привітання, Шевченківські дні, День Матері, відзначення річниць УПА та ЗУНР, "Посвята в студенти" та ін.

У репертуарі колективу більше трьох десятків творів українських та зарубіжних композиторів, народних пісень та колядок.

Джерела :

1. Каталог учасників XVІІІ різдвяного фестивалю "Велика коляда" (2016 р.)

2. Студентський хор "ДІБРОВА".

Участь у фестивалях :


@MuBiSAjka2010 - 2023