Фото

Вид
:
жіночий хор
Засновано
:
2004
Звідки
:
м. Львів
храм св. Архистратига. Михаїла (УГКЦ))
Власний сайт
:

Диригенти:
  Наталія Івашків  ( 03.2004 - 09.2006 )
  Оксана Держило  ( 10.2006 - 04.2007 )
  Наталія Кончак  ( 05.2007 -  )


Історія


Жіночий хор "Мироносиці" церкви святого Архистратига Михаїла монастиря монахів Студійського Уставу був заснований 23 березня 2004 року з благословення настоятеля монастиря єромонаха Теодора (Мартинюка). Першим диригентом хору стала п. Наталя Івашків. Дебют хору відбувся на храмовий празник 21 листопада 2004року, на якому хор виконував богородичні пісні. Наступним концертним продовженням були різдвяні колядки у 2005 році перед парафіянами нашого храму. У травні цього ж року "Мироносиці" співали маївку, а у серпні приймали участь у святі меду в селі Раковець, де разом з місцевими парафіянами молилися Молебень до Богородиці над чудотворним джерелом. 

У жовтні 2006 році керівництво хором перейняла п. Оксана Держило, разом з якою "Мироносиці" почали постійно співати Святу Літургію. З травня 2007 року з хором працює Наталія Кончак.

Хор згуртував жінок-аматорів, яких об’єднує любов до церковного співу, молитви та церкви архистратига Михаїла. Вік хору відносно молодий, але об’єднав людей з великим життєвим досвідом та різною долею. Кожна з учасниць вкладає частинку свого серця у спільному звертанні до Бога. Духовним проводом для хору є отці студити, а особливо о. Никанор (Лоїк), який добрим словом і настановами скріплює у молитві.

8 березня 2008 року "Мироносиці" здійснили прощу до чудотворного образу Розп’яття Ісуса Христа в с. Глиняни, де співали Св. Літургію. На Благовіщення хор виконував Літургію у церкві-музеї блаженного Клементія Шептицького з нагоди п’ятнадцятиліття створення Марійської Дружини при церкві св. Архистратига Михаїла. 

На різдвяні свята 2009 року хор став лауреатом Х Різдвяного фестивалю «Велика Коляда», а на великодні свята брав участь у фестивалі духовної музики "Великодні дзвони".

У липні 2009 року "Мироносиці" побували на Лемківщині в Польщі, а саме на батьківщині поета Богдана-Ігора Антонича в селі Новиця. Хор радо долучився до святкування 25-річчя Сарепти, яка щорічно проходить у цьому місці: співали вечірню, архиєрейську Літургію та  концерт духовної пісні. Хор "Мироносиці" були присутні на ХХVII фестивалі "Лемківська ватра" у селі Ждиня і в день відкриття  фестивалю заспівали архиєрейську Літургію на горі Явір, де ще в далекі воєнні роки було об’явлення Матері Божої.

Хор активно бере участь у літургійному житті парафії, а саме: щосуботи та на великі свята співає Літургію св. Йоана Золотоустого. Репертуар хору вдосконалюється і оновлюється. "Мироносиці" співають Літургію св. Василія Великого, Літургію Передосвячених Дарів, Молебень до Богородиці, богородичні, господські та празничні пісні, колядки та щедрівки.

Джерело : Каталог учасників XIV різдвяного фестивалю "Велика коляда" (2013 р.)

Участь у фестивалях :


@MuBiSAjka2010 - 2024