0
хористів вже подякували цьому диригенту

* .1886   с. Острів Тернопільської обл.
+ .1966   с. Острів Тернопільської обл.

Хоров й диригент-самоук
Хори
Хор с. Острів    (с. Острів Тернопільської обл.)      
Біографія

Михайло Антків старший народився і все своє життя прожив в селі Острів на Тернопільщині. Його дід і його батько Іван були в селі війтами.

Ще з дитинства хлопець тяжів до різних наук. Після закінчення початкової школи він продовжив навчання у Тернопільській гімназії.  У селі Острів мешкав ґраф М. Баворовський, з сином якого Михайло товаришував і навчався в школі та гімназії. Молодий ґраф не любив науки, а з Михайлом, який марив освітою, навчання з тяжкою бідою рухалося. Проте невдовзі батько Михайла забрав сина з гімназії додому, вважаючи, що освіта для життя в селі не потрібна. На його рішення не вплинула навіть пропозиціія від графа оплачувати Михайлові навчання.

На цьому академічна освіта Михайла Антківа закінчилась. Але дар Божий до точних наук не щез. Постійні конфлікти селян за межу, поділ землі чи лісу між синами, купівлю-продаж завжди розглядав і справедливо вирішував Михайло. Вже після війни, в новоствореному колгоспі, він працював бухгалтером.

Але коло інтересів Михайла Антіква не обмежувалося точними науками. Завдяки йому вирувало творче життя у сільському домі "Просвіти". Він керував хором, духовим оркестром, вчив грати на різних духових інструментах, а ще ставив вистави в сільському драмтеатрі. Всі ці таланти перейняли його діти – Богдан та Михайло...

 

Джерела
@MuBiSAjka2010 - 2024