Фото

Повна назва
:
Хор 'Оранта' Ставропігійного храму Успіння Пресвятої Богородиці (УАПЦ)
Вид
:
мішаний хор
Засновано
:
Звідки
:
м. Львів
Ставропігійний храм Успіння Пресвятої Богородиці (УАПЦ)
Власний сайт
:

Диригенти:


Історія


Традиція церковного хорового співу в Успенській Ставропігії існує з ХVI століття і передається з покоління в покоління, оскільки хористами є парафіяни храму у декількох поколіннях.

Важливе місце в репертуарі хору займають твори українських композиторів Д. Бортнянського, А. Веделя, К. Стеценка, М. Леонтовича, О. Кошиця, М. Вербицького, І. Соневицького. В хоровому доробку колективу: Божественна Літургія різних авторів, Пасхальна утреня, Різдвяні піснеспіви, духовні концерти та пісні.

Хор бере активну участь у просвітницькій діяльності, а також підтримці вірних як в Галичині, так і в східних областях України та в Польщі. З концертами колектив відвідав м. Яворів, м. Харків, м. Гадяч, декілька разів побував у Ойковицькому Кирило-Мефодіївському монастирі (околиця м. Перемишль, Польща), в м. Сяноку (Польща).

У 2006 році хор співав Архієрейську Літургію, яку очолив архієпископ Ігор Ісіченко, в монастирі Зарваницької Божої Матері. У 2009 році хор відвідав храми Праги, Фрайбурга, Страсбурга, Відня та інших міст, співав недільні Літургії  в українських церквах м. Фрайбурга та  Відня. Колектив мав спільні концерти з хором м. Бернау (Німеччина) та з симфонічним оркестром м. Фрайбурга. В концертах звучала духовна та народна українська музика, "Gloria" А. Вівальді.

В січні 2007 року хор брав участь у міжнародному фестивалі "Соборна коляда" (м. Львів), а в червні цього ж року у екуменічному фестивалі "Один Бог – багато культур" (м. Сянок, Польща). У листопаді 2008 року хор представляв УАПЦ на міжконфесійному фестивалі "Мости єднання" (м. Львів). Колектив бере участь у щорічних львівських фестивалях "Велика коляда" та "Великодні дзвони". У 2011 році  хор - учасник Міжнародного фестивалю духовної музики "Достойно єсть" (Болгарія), а у 2012-13 роках = фестивалю "Богородице Діво, радуйся".

Джерела :

1. Каталоги учасників Різдвяного фестивалю "Велика коляда" (2013-14 рр.)

Участь у фестивалях :


@MuBiSAjka2010 - 2024